Over Sinterklaas, en over kerst- en nieuwjaarswensen


Johan Leman, 11 december 2025

Er werd nogal wat gefantaseerd rond de Brusselse kerststal, een beetje zoals vroeger over Sinterklaas, met Zwarte Piet  en al of niet een kruis op de Sint zijn mijter.

Bij de kledij en het ontbreken van gezichten in de Brusselse kerststal zou het om islamisering gaan. Bij Sinterklaas  om woke of geen woke.

Als ik het eerlijk en zakelijk bekijk hier vanop de Foyer, in Molenbeek, ter hoogte van het kanaal, dan kan ik u in alle gemoedsrust en zonder daar ook maar enig probleem mee te ondervinden een zalig kerstfeest toewensen, ook vanwege  de moslims die zich met Foyer vereenzelvigen. U nieuwjaarswensen toewensen is ook al geen probleem.

En wat Sinterklaas betreft, die heeft zich hier per boot aangemeld (met een mijter met kruis, want dit is de enigste mijter waarover de Sint hier beschikt – deze keer heb ik er speciaal op gelet of er kruis was of geen kruis, want tot nu toe had ik er nooit op gelet) en Zwarte Piet die vergezelt al hem hier niet meer vanaf de jaren 80 van vorige eeuw, voordat woke furore begon te maken.

Kort samengevat: onze beste Kerst- en Nieuwjaarswensen, van iedereen hier, zoals u ook de beste wensen zal krijgen bij het begin en einde van de Ramadan, bij Joodse, Chinese en Indische feesten.

Terug